Jdi na obsah Jdi na menu
 


křečci

 

Křeček se dožívá věku až 4 let a po celou tuto dobu bude potřebovat Vaši péči a čas.Je to noční tvor - přes den potřebuje klid na spánek, večer a v noci dělá hluk.Křeček je vhodný pro děti a dospělé; kteří mají během dne mnoho aktivit a večer by uvítali společnost nějakého zvířátka. Máte-li již doma jiná zvířata, zvažte, zda nebude jejich soužití s křečkem nebezpečné. Pokud neplánujete chov, je lepší mít pouze jednoho křečka (v přírodě jsou tato zvířata „samotáři“). Křeček má rád pohyb, proto je vhodné ho občas nechat pod dozorem proběhnout po místnosti. (pozor na jeho bezpečnost a vybavení bytu, které toto zvířátko rádo okusuje).
Přednosti tohoto zvířátka
Pokud se mu každý den věnujete a přivykáte jej na hlazení a kontakt s rukou, dá se dobře ochočit. Toto zvířátko je vhodné i pro lidi, kteří namají příliš volného času. Křeček je veselý milý tvoreček, který dokáže pobavit svými kousky.
Jak křečka ubytovat
Vhodná je kovová klec s minimálními rozměry 40 x 30 x 25 cm a vzdáleností jednotlivých drátů 1 – 1,3 cm (dráty by měly být ve vodorovné poloze). Klec umístěte do místnosti, kde se nejvíce večer zdržujete, ale ne na přímé sluneční světlo a také pozor na průvan (křeček by mohl nastydnout).
Další možností, kam zvířátko ubytovat, je akvárium s minimálními rozměry 40 x 30 x 25 cm, které má tu výhodu, že zamezuje znečisťování okolí stelivem a krmivem. Akvárium nahoře zajistěte nejlépe pletivem, které zabrání křečkovi v útěku a zároveň může probíhat správná cirkulace vzduchu.
Co v kleci (akváriu) nesmí chybět
Na dno klece je ideální dát podestýlku pro drobná zvířata tzn. středně hrubé odprašněné hobliny, kukuřičná vřetena apod. Naprosto nevhodné je používat jako stelivo piliny, kočkolit nebo písek. Domeček, kde bude křeček přes den spát popř. se schová, když ho něco vyleká.Napaječka (připevněná v takové výšce, aby na ni bez problémů dosáhl).Těžká hliněná miska na granule.

ozviratech.cz/jak-spravne-chovat-krecky-aby-byli-zdravi-krasni-spokojeni-a-delali-vam-radost.a43.html